HOME

NOWE TERMINY ETAPÓW XII OLIMPIADY

etap szkolny - 6 grudnia 2017r.

etap diecezjalny - 8 marca 2018r.

Zmarła s. Mirosława Kozioł ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Imienia Jezus, katechetka z Zamościa, która przez wiele lat pomagała w organizacji etapu diecezjalnego w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Polecajmy s. Mirosławę Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

XII Olimpiada rusza już za kilka dni


Od 1 września do 30 listopada 2017 r. będzie można zapisać się do konkursów dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych odbywających się w ramach XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
Przypominamy, że zapisy prowadzone będą tylko i wyłącznie przez specjalny formularz (zakładka „formularz” na stronie), który wypełnia nauczyciel zgłaszający szkołę do Olimpiady.
Prace na konkurs plastyczny mogą przesyłać nauczyciele po przeprowadzeniu etapu szkolnego (maksymalnie do finału przechodzą po 3 prace w kategoriach wiekowych klas 0-III , IV-V i VI-VII) do dnia 31 października 2017 r. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na naszej stronie 20 listopada 2017 r.
Ze szczegółami wszystkich trzech konkursów można zapoznać się czytając Regulamin XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie dostępny w zakładce „Regulamin”

     Regulamin Olimpiady /w formacie pdf/ - pobierz >>


Lektury XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie na rok szkolny 2017/2018

Szkoła podstawowa

Fragment z książki Marii Kączkowskiej pt. „Ojciec Kolbe”:
„Wieczorem 16 października 1917 roku zebrali się wszyscy wtajemniczeni w celi zakonnej na via san Teodoro 42. Brat Maksymilian [Kolbe] odczytał naszkicowany przez siebie program Rycerstwa Niepokalanej.
Członkowie MI (skrót od łacińskiej nazwy: Militia Immaculatae) oddają się Niepokalanej bezgranicznie, jako narzędzia w Jej rękach, by przez nich mogła Ona realizować swe plany dotyczące zbawienia dusz.
Celem naszym jest starać się o nawrócenie grzeszników, heretyków, schizmatyków itd., a najbardziej masonów, i o uświęcenie wszystkich pod opieką Niepokalanej. (...) Czy się zgadzacie? zapytał w końcu [brat Maksymilian]. Kto ten program podpisze?
Ojciec Pal pierwszy położył swój podpis, brat Maksymilian ostatni. Z celi poszli wszyscy do kaplicy i ojciec Pal poświęcił Cudowne Medaliki. Potem włożył je na szyję, sobie, bratu Maksymilianowi i pozostałym. Tak powstało Rycerstwo Niepokalanej”.


Gimnazjum

etap I (szkolny) - o. Albert Wojtczak „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie II i późniejsze).
etap II (diecezjalny) - o. Albert Wojtczak „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie II i późniejsze); Ewangelia według św. Łukasza: rozdziały od 1 do 12 włącznie, ze wstępem i z przypisami (Biblia Tysiąclecia wydanie V).
etap III (finał ogólnopolski) - o. Albert Wojtczak „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie II i późniejsze); „ABC Rycerstwa Niepokalanej” (Wydanie II) opr. o. Stanisław Piętka; Ewangelia według św. Łukasza: rozdziały od 1 do 24 włącznie, ze wstępem i z przypisami (Biblia Tysiąclecia wydanie V).


Szkoła ponadgimnazjalna

etap I (szkolny) — o. Albert Wojtczak „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie II i późniejsze).
etap II (diecezjalny) — o. Albert Wojtczak „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie II i późniejsze); Ewangelia według św. Łukasza: rozdziały od 1 do 12 włącznie, ze wstępem i z przypisami (Biblia Tysiąclecia wydanie V).
etap III (finał ogólnopolski) — o. Albert Wojtczak „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie II i późniejsze); „ABC Rycerstwa Niepokalanej” (Wydanie II) opr. o. Stanisław Piętka; Ewangelia według św. Łukasza: rozdziały od 1 do 24 włącznie, ze wstępem i z przypisami (Biblia Tysiąclecia wydanie V).

Zapraszamy na Facebooka

       Zachęcamy do rozpowszechniania go, komentowania oraz udostępniania wiadomości, które na nim będą zamieszczane. Mamy nadzieję, że dzięki tej reklamie, jeszcze więcej osób będzie miało możliwość dowiadywać się nowych rzeczy o Olimpiadzie oraz w niej uczestniczyć

Patronat Ministra Edukacji Narodowej

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2017 - 2018 Minister Edukacji Narodowej objęła honorowym patronatem XII Ogólnopolską Franciszkańską Olimpiadę Wiedzy o św. Maksymilianie.
Jesteśmy przekonani, że decyzja minister dopomoże w propagowaniu olimpiady w środowiskach szkolnych.

   Organizator Olimpiady:

         Klasztor Ojców Franciszkanów w Siedlcach

   Współorganizatorzy:

         Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego z siedzibą w Warszawie
         Kuria Ojców Franciszkanów z siedzibą w Warszawie
         Kuria Ojców Franciszkanów z siedzibą w Gdańsku
         Prowincja Ojców Franciszkanów z siedzibą w Krakowie


   Patroni medialni Olimpiady


Od dnia 1-09-2013r. stronę odwiedziło: 163470 gości. Dzisiaj (2017-10-18) stronę odwiedziło: 68 gości.