HOME

NOWE TERMINY ETAPÓW XII OLIMPIADY

etap szkolny - 6 grudnia 2017r.

etap diecezjalny - 8 marca 2018r.

Finaliści Szkoła Podstawowa

Klasy 0 - III

Finaliści w poszczególnych technikach:

  FARBY PLAKATOWE      KREDKI      PASTELE      TECHNIKI MIESZANE   

Klasy IV - V

Finaliści w poszczególnych technikach:

  FARBY PLAKATOWE      TECHNIKI MIESZANE      PASTELE OLEJNE      WĘGIEL   

Klasy VI - VII

Finaliści w poszczególnych technikach:

  AKWARELE      PASTELE OLEJNE      SGRAFFITO      WĘGIEL   

Klasy 0 - III

FARBY PLAKATOWE

I Miejsce

Anna Sędłak

Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy

II Miejsce

Gabriela Chaba

Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku

III Miejsce

Lena Krygiel

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Obrońców Pokoju w Opolu

Wyróżnienie

Lena Ogorzałek

Szkoła Podstawowa nr 312 im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Warszawie

KREDKI

I Miejsce

Łukasz Kieczka

Szkoła Podstawowa w Drelowie

II Miejsce

Tomasz Ciuruś

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie

III Miejsce

Antoni Jankowicz

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach

Wyróżnienie

Nikola Gutowska

Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

PASTELE

I Miejsce

Lena Dudzińska

Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

II Miejsce

Julia Skwita

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach

III Miejsce

Wiktoria Skowron

Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej

Wyróżnienie

Zofia Grzyb

Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Drugiej Armii Wojska Polskiego w Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Białkach

TECHNIKI MIESZANE

I Miejsce

Otylia Kwiecień

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Słupsku

II Miejsce

Maja Popiel

Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Wyszkowie

III Miejsce

Jakub Madejski

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Skarżysku Kamiennej

Wyróżnienie

Nina Domżalska

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie

Klasy IV - V

FARBY PLAKATOWE

I Miejsce

Zofia Raszplewicz

Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kochanowskiego w Ząbkach

II Miejsce

Julia Zwolenik

Szkoła Podstawowa im. Błogosławionej Julii Rodzińskiej w Nawojowej

III Miejsce

Marta Macioszczyk

Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie

Wyróżnienie

Laura Hankus

Szkoła Podstawowa nr 17 Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Ligonia w Żorach

TECHNIKI MIESZANE

I Miejsce

Natalia Bujnowska

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi nr 3 w Augustowie

II Miejsce

Łukasz Harasim

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi nr 3 w Augustowie

III Miejsce

Zuzanna Kośmider

Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Adamowie

Wyróżnienie

Radosław Pióro

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Skarżysku Kamiennej

PASTELE OLEJNE

I Miejsce

Marcel Cholewka

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach

II Miejsce

Albert Garbarczyk

Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Wyszkowie

III Miejsce

Jakub Ostrowski

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Obrońców Pokoju w Opolu

Wyróżnienie

Julita Łukowska

Szkoła Podstawowa nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie

WĘGIEL

I Miejsce

Magda Goławska

Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kochanowskiego w Ząbkach

II Miejsce

Julia Boć

Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego ul. J. Kochanowskiego w Małym Płocku

III Miejsce

Alicja Czapla

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach

Wyróżnienie

Wiktoria Perlejewska

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zielonce

Klasy VI - VII

AKWARELE

I Miejsce

Maja Bątkowska

Szkoła Podstawowa nr 23 im. Mariusza Zaruskiego w Szczecinie

II Miejsce

Zuzanna Bieszczad

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała B. Kominka w Kątach Wrocławskich

III Miejsce

Emilia Kuchta

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach

Wyróżnienie

Marika Zembek

Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie

PASTELE OLEJNE

I Miejsce

Oliwia Szela

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Armii Krajowej w Dębicy

II Miejsce

Karolina Suchocka

Szkoła Podstawowa w Chruścielu

III Miejsce

Oliwia Mielewczyk

Zespół Szkół w Cewicach

Wyróżnienie

Hanna Patelska

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Panigrodzu

SGRAFFITO

I Miejsce

Maja Pawełek

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Armii Krajowej w Dębicy

II Miejsce

Andżelika Gibaszek

Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Piekarach

III Miejsce

Julia Jastrzębska

Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Adamowie

Wyróżnienie

Wiktoria Misiura

Zespół Szkół w Woli Uhruskiej

WĘGIEL

I Miejsce

Szymon Borkowski

Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie

II Miejsce

Wiktoria Strzałka

Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy

III Miejsce

Julia Semczuk

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łukowie

Wyróżnienie

Katarzyna Szmigiel

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Wojciecha w Krakowie

XII Olimpiada rusza już za kilka dni


Od 1 września do 30 listopada 2017 r. będzie można zapisać się do konkursów dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych odbywających się w ramach XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
Przypominamy, że zapisy prowadzone będą tylko i wyłącznie przez specjalny formularz (zakładka „formularz” na stronie), który wypełnia nauczyciel zgłaszający szkołę do Olimpiady.
Prace na konkurs plastyczny mogą przesyłać nauczyciele po przeprowadzeniu etapu szkolnego (maksymalnie do finału przechodzą po 3 prace w kategoriach wiekowych klas 0-III , IV-V i VI-VII) do dnia 31 października 2017 r. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na naszej stronie 20 listopada 2017 r.
Ze szczegółami wszystkich trzech konkursów można zapoznać się czytając Regulamin XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie dostępny w zakładce „Regulamin”

     Regulamin Olimpiady /w formacie pdf/ - pobierz >>


Lektury XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie na rok szkolny 2017/2018

Szkoła podstawowa

Fragment z książki Marii Kączkowskiej pt. „Ojciec Kolbe”:
„Wieczorem 16 października 1917 roku zebrali się wszyscy wtajemniczeni w celi zakonnej na via san Teodoro 42. Brat Maksymilian [Kolbe] odczytał naszkicowany przez siebie program Rycerstwa Niepokalanej.
Członkowie MI (skrót od łacińskiej nazwy: Militia Immaculatae) oddają się Niepokalanej bezgranicznie, jako narzędzia w Jej rękach, by przez nich mogła Ona realizować swe plany dotyczące zbawienia dusz.
Celem naszym jest starać się o nawrócenie grzeszników, heretyków, schizmatyków itd., a najbardziej masonów, i o uświęcenie wszystkich pod opieką Niepokalanej. (...) Czy się zgadzacie? zapytał w końcu [brat Maksymilian]. Kto ten program podpisze?
Ojciec Pal pierwszy położył swój podpis, brat Maksymilian ostatni. Z celi poszli wszyscy do kaplicy i ojciec Pal poświęcił Cudowne Medaliki. Potem włożył je na szyję, sobie, bratu Maksymilianowi i pozostałym. Tak powstało Rycerstwo Niepokalanej”.


Gimnazjum

etap I (szkolny) - o. Albert Wojtczak „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie II i późniejsze).
etap II (diecezjalny) - o. Albert Wojtczak „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie II i późniejsze); Ewangelia według św. Łukasza: rozdziały od 1 do 12 włącznie, ze wstępem i z przypisami (Biblia Tysiąclecia wydanie V).
etap III (finał ogólnopolski) - o. Albert Wojtczak „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie II i późniejsze); „ABC Rycerstwa Niepokalanej” (Wydanie II) opr. o. Stanisław Piętka; Ewangelia według św. Łukasza: rozdziały od 1 do 24 włącznie, ze wstępem i z przypisami (Biblia Tysiąclecia wydanie V).


Szkoła ponadgimnazjalna

etap I (szkolny) — o. Albert Wojtczak „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie II i późniejsze).
etap II (diecezjalny) — o. Albert Wojtczak „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie II i późniejsze); Ewangelia według św. Łukasza: rozdziały od 1 do 12 włącznie, ze wstępem i z przypisami (Biblia Tysiąclecia wydanie V).
etap III (finał ogólnopolski) — o. Albert Wojtczak „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie II i późniejsze); „ABC Rycerstwa Niepokalanej” (Wydanie II) opr. o. Stanisław Piętka; Ewangelia według św. Łukasza: rozdziały od 1 do 24 włącznie, ze wstępem i z przypisami (Biblia Tysiąclecia wydanie V).

Zapraszamy na Facebooka

       Zachęcamy do rozpowszechniania go, komentowania oraz udostępniania wiadomości, które na nim będą zamieszczane. Mamy nadzieję, że dzięki tej reklamie, jeszcze więcej osób będzie miało możliwość dowiadywać się nowych rzeczy o Olimpiadzie oraz w niej uczestniczyć

Patronat Ministra Edukacji Narodowej

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2017 - 2018 Minister Edukacji Narodowej objęła honorowym patronatem XII Ogólnopolską Franciszkańską Olimpiadę Wiedzy o św. Maksymilianie.
Jesteśmy przekonani, że decyzja minister dopomoże w propagowaniu olimpiady w środowiskach szkolnych.

   Organizator Olimpiady:

         Klasztor Ojców Franciszkanów w Siedlcach

   Współorganizatorzy:

         Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego z siedzibą w Warszawie
         Kuria Ojców Franciszkanów z siedzibą w Warszawie
         Kuria Ojców Franciszkanów z siedzibą w Gdańsku
         Prowincja Ojców Franciszkanów z siedzibą w Krakowie


   Patroni medialni Olimpiady


Od dnia 1-09-2013r. stronę odwiedziło: 176689 gości. Dzisiaj (2017-11-24) stronę odwiedziło: 14 gości.