nauczyciel matematyki
Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
przedstawiciel UKSW
franciszkanin
franciszkanin, przedstawiciel Prowincji Krakowskiej
franciszkanin, przedstawiciel Prowincji Gdańskiej
franciszkanin
franciszkanin, asystent prowincjalny do spraw powołań
nauczyciel katechezy
diecezjalny wizytator katechezy i szkół katolickich w diec. siedleckiej
nauczyciel języka polskiego
franciszkanin
nauczyciel informatyki
nauczyciel nauczania zintegrowanego
franciszkanin
nauczyciel bibliotekaż
Św. Maksymilian M. Kolbe należał do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, czyli franciszkanów. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z charyzmatem franciszkańskim.
Św. Maksymilian M. Kolbe zachęcał wszystkich do całkowitego oddania się Matce Bożej. Konkretną formą takiego oddania jest wstąpienie do "Rycerstwa Niepokalanej", które założył. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z tym dziełem św. Maksymiliana.
Zapraszamy do zapoznania się z różnymi inicjatywami dla młodzieży, które pomagają wprowadzić w życie duchowość św. Maksymiliana. Warto znaleźć coś dla siebie.
Rajmund Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli. Jako chłopiec pracował usilnie nad tym, aby opanować swój wprawdzie szlachetny, ale nieco uparty charakter.
Postanowił poświęcić się Maryi: "Z twarzą pochyloną ku ziemi obiecałem Najświętszej Maryi Pannie królującej na ołtarzu, że będę walczył dla Niej". W roku 1910 rozpoczyna nowicjat zakonny i otrzymuje imię Maksymilian.
28 kwietnia 1918 roku zostaje wyświęcony na kapłana. W roku 1919 powrócił do Polski i z godnym podziwu żarem ducha pełnił posługę kapłańską. W Krakowie, a następnie w Grodnie, pracował nad rozwojem Rycerstwa Niepokalanej, założył też czasopismo pod tytułem "Rycerz Niepokalanej", które upowszechniało naukę i pobożność maryjną. W 1927 roku otrzymał odpowiedni teren pod Warszawą, gdzie założył klasztor, który od imienia Niepokalanej nazwał Niepokalanowem...