ARCHIWUM

  2017 / 2018       2016 / 2017       2015 / 2016       2014 / 2015       2013 / 2014       2012 / 2013    

Rok szkolny 2016-2017

Finaliści Szkoła Podstawowa

Finał XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie

Laureaci - szkoły ponadgimnazjalne

I Miejsce

Julianna Jankowska - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Śremie

I Miejsce

Florentyna Matejko - Powiatowy Zespół nr 1 Szkół Ogólnokształcących w Oświęcimiu im. ks. S. Konarskiego

III Miejsce

Marta Cabaj - I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach

IV Miejsce

Barbara Mech - II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie

V Miejsce

Piotr Mazowiecki - VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie


Nagroda Prezesa Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej w Polsce”

Florentyna Matejko - Powiatowy Zespół nr 1 Szkół Ogólnokształcących w Oświęcimiu im. ks. S. Konarskiego


Zobacz - galeria 1       Zobacz - galeria 2        Zobacz - galeria 3        Zobacz - galeria 4


Laureaci - szkoły gimnazjalne

I Miejsce

Weronika Wysmyk - Zespół Szkolno-Przedszkolny Gimnazjum w Smardzewicach

II Miejsce

Gabriela Wnukowicz - Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w Krzewicy

III Miejsce

Dorota Wyszka - Gimnazjum w Rzerzęczycach

IV Miejsce

Grzegorz Bilski - Zespół Szkół - Gimnazjum w Kocku

V Miejsce

Joanna Sołtysik - Zespół Szkół w Nowym Grodzicznie


Nagroda Prezesa Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej w Polsce”

Weronika Wysmyk - Zespół Szkolno-Przedszkolny Gimnazjum w Smardzewicach


Zobacz - galeria 1       Zobacz - galeria 2        Zobacz - galeria 3        Zobacz - galeria 4        Zobacz - galeria 5

Młodzież dla Św. Maksymiliana Kolbe

W dniu 2 marca 2017 roku, na terenie Parafii pw. Św. Marka Ewangelisty na warszawskim Targówku, odbył się II etap, diecezjalny, Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizacją tego przedsięwzięcia zajęła się już po raz drugi działająca przy parafii Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej, której opiekunem jest wikariusz Parafii, ksiądz Tomasz Jarzębski.

W intencji wszystkich uczestników i nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie młodzieży została odprawiona Msza Św., koncelebrowana, przy udziale księdza Tomasza Jarzębskiego i księdza Roberta Pogorzelskiego, opiekuna jednej z uczestniczących szkół. Czas oczekiwania na wyniki konkursu uświetnił spektakl „Prezent dla Najbliższych”, w wykonaniu parafialnego Teatru RAJ. Cieszył również wszystkich starannie przygotowany poczęstunek.
W II etapie uczestniczyło 15 uczniów ze szkół gimnazjalnych i 9 ze szkół ponadgimnazjalnych z diecezji warszawsko-praskiej.

Dyplomy wraz z symbolicznymi nagrodami, w imieniu głównego organizatora olimpiady przekazali: ksiądz Tomasz Jarzębski i przewodnicząca ośrodka diecezjalnego, Bożena Danko. Zgodnie z tradycją obdarowani zostali nie tylko zwycięzcy.
Gratulujemy zwycięzcom II etapu oraz nauczycielom przygotowującym młodzież do konkursu. Życzymy jak najlepszych rezultatów w etapie finalnym.

 

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1



II etap olimpiady dla Diecezji Białostockiej

Dnia 2 marca odbył się II etap Olimpiady dla Diecezji Białostockiej.
Do finału zakwalikowało się trzech uczniów z klas gimnazjalnych, oraz trzech uczniów z klas ponadgimnazjalnych.
Katachetom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i włożony trud w przygotowaniu uczniów.

 

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1



Etap diecezjalny w Siedlcach

Dnia 2 marca 2017 r. odbył się etap diecezjalny Olimpiady.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali przy zorganizowaniu tego etapu.
Zwycięzcom gratulujemy.
Nikt niech się nie czuje przegranym, bo każdy, kto choć trochę poznał św. Maksymiliana Marię Kolbego ma wspaniały wzór do naśladowania.

 

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1



Etap diecezjalny w Chojnicach

Dnia 2 marca odbył się II etap Olimpiady dla diecezji pelplińskiej.
Do finałów zakwalifikowało się trzech uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1



Etap diecezjalny w Skarżysku-Kamiennej

Dnia 2 marca odbył się II etap Olimpiady dla diecezji kieleckiej.
Do finałów zakwalifikowało się trzech uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Dziękujemy serdecznie katechetkom za włożony trud w przygotowanie uczestników konkursu.

 

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1



Wręczenie nagrody

Wręczenie nagrody Weronice Tylus, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 6 w Siedlcach.





 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Klasy 0 - III

FARBY PLAKATOWE

I Miejsce

Izabela Łuczak

Szkoła Podstawowa w Ostrówku

II Miejsce

Rozalia Szpyrka

Zespół Szkół w Woli Uhruskiej

III Miejsce

Magdalena Radom

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Obrońców Pokoju w Nowym Sączu

Wyróżnienie

Julia Banaś

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Proszowicach

KREDKI

I Miejsce

Zofia Kowalska

Szkoła Podstawowa Nr 318 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie

II Miejsce

Amelia Puzdrowska

Szkoła Podstawowa nr 23 w Gdyni

III Miejsce

Karolina Oliwia Kosik

Szkoła Podstawowa nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie

Wyróżnienie

Oliwia Rolak

Zespół Placówek Oświatowych w Borkach

Wyróżnienie

Julia Czapska

Zespół Oświatowy w Golicach

PASTELE

I Miejsce

Weronika Tylus

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach

II Miejsce

Jakub Ostrowski

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 im. Obrońców Pokoju w Opolu

III Miejsce

Dawid Martyniuk

Szkoła Podstawowa im. St. Żeromskiego w Nieledwi

Wyróżnienie

Witold Kapinos

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mielcu

Wyróżnienie

Michał Ungerek

Zespół Szkół Nr 7 w Bydgoszczy

TECHNIKI MIESZANE

I Miejsce

Aleksandra Kielar

Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym

II Miejsce

Martyna Tarsa

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Reca w Siedliskach

III Miejsce

Aleksandra Grzywna

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Myszkowie

Wyróżnienie

Jakub Woźniak

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach

WĘGIEL

I Miejsce

Magdalena Drążek

Szkoła Podstawowa nr 23 w Gdyni

II Miejsce

Maja Jamróz

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Ks. prof. Alojzego Franciszka Nosala w Dębicy

III Miejsce

Oskar Solecki

Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Książenicach

Wyróżnienie

Justyna Krypska

Zespół Oświatowo-Wychowawczy w Białkach

Klasy IV - VI

AKWARELE

I Miejsce

Zuzanna Bieszczad

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kątach Wrocławskich

II Miejsce

Zofia Sibińska

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Błaszkach

III Miejsce

Jakub Radzikowski

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach

Wyróżnienie

Julia Marinicz

Zespół Szkół Samorządowych nr 3 im. 1. Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

KREDKI

I Miejsce

Nikola Wołynkiewicz

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Końskie

II Miejsce

Karolina Skowron

Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej we Frycowej

III Miejsce

Roksana Kamińska

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 we Wrocławiu

Wyróżnienie

Wiktoria Jop

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Ks. Piotra Skargi w Skrzyszowie

Wyróżnienie

Oliwia Zatylna

Szkoła Podstawowa w Ulimiu

PASTELE

I Miejsce

Dominik Domański

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Bohaterów 10tej Sudeckiej Dywizji Piechoty w Lwówku Śląskim

II Miejsce

Karolina Suchocka

Szkoła Podstawowa w Chruścielu

III Miejsce

Alicja Gawron

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 Szkoła Podstawowa nr 66 w Krakowie

Wyróżnienie

Urszula Ostrowska

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach

Wyróżnienie

Gabriela Jużkiewicz

Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Armii Krajowej w Dębicy

TECHNIKI MIESZANE

I Miejsce

Lena Nowaczek

Szkoła Podstawowa Nr 28 im. Żołnierzy 4pp "Czwartaków" w Kielcach

II Miejsce

Piotr Gołaszewski

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłajtaja w Białymstoku

III Miejsce

Paulina Rząsa

Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym

Wyróżnienie

Nikodem Żurawski

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwinie

Wyróżnienie

Aleksandra Kubicz

Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym

Wyróżnienie

Nikola Chlebda

Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Koźmicach Wielkich

WĘGIEL

I Miejsce

Michał Margiel

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. 11 Lubelskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu

II Miejsce

Aleksandra Bogusz

Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

III Miejsce

Justyna Lipińska-Rębacz

Zespół Szkół Gminnych nr 3 im. F. Chopina w Milanówku

Wyróżnienie

Zuzanna Wójcik

Zespół Szkół w Brzeźnicy im. Jana Pawła II

Lektury XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie na rok szkolny 2016/2017

Gimnazjum
etap I (szkolny) - Św. Maksymilian M. Kolbe „Pisma” cześć II, numery (wersja polskojęzyczna, z przypisami): 879, 892, 906, 941, 958, 1078, 1096; o. Jerzy Domański „Św. Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie V, 2009 rok).
etap II (diecezjalny) - Św. Maksymilian M. Kolbe „Pisma” cześć II, numery (wersja polskojęzyczna, z przypisami): 879, 892, 895, 896, 904, 906, 941, 951, 958, 977, 1003, 1048a, 1060, 1068, 1078, 1096, 1115; o. Jerzy Domański „Św. Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie V, 2009 rok); Ewangelia według św. Marka: rozdziały od 1 do 8 włącznie, bez wstępu i przypisów (Biblia Tysiąclecia wydanie V).
etap III (finał ogólnopolski) - Św. Maksymilian M. Kolbe „Pisma” cześć II, numery (wersja polskojęzyczna, z przypisami): 879, 892, 895, 896, 904, 906, 941, 946, 951, 958, 977, 987, 991, 1003, 1008a, 1048a, 1060, 1068, 1078, 1096, 1115, 1147, 1171; o. Jerzy Domański „Św. Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie V, 2009 rok); Ewangelia według św. Marka: rozdziały od 1 do 8 włącznie, bez wstępu i przypisów (Biblia Tysiąclecia wydanie V).

Szkoła ponadgimnazjalna
etap I (szkolny) — Św. Maksymilian M. Kolbe „Pisma” cześć II, numery (wersja polskojęzyczna, z przypisami): 879, 895, 906, 917, 941, 1087, 1115; o. Jerzy Domański „Św. Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie V, 2009 rok).
etap II (diecezjalny) — Św. Maksymilian M. Kolbe „Pisma” cześć II, numery (wersja polskojęzyczna, z przypisami): 879, 892, 895, 896, 906, 917, 941, 946, 958, 995, 1003, 1060, 1087, 1096, 1115; o. Jerzy Domański „Św. Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie V, 2009 rok); Ewangelia według św. Marka: rozdziały od 1 do 8 włącznie, bez wstępu i przypisów (Biblia Tysiąclecia wydanie V).
etap III (finał ogólnopolski) — Św. Maksymilian M. Kolbe „Pisma” cześć II, numery (wersja polskojęzyczna, z przypisami): 879, 892, 895, 896, 904, 906, 917, 920, 941, 946, 958, 977, 991, 995, 1003, 1008a, 1048a, 1060, 1068, 1087, 1096, 1115, 1147; o. Jerzy Domański „Św. Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie V, 2009 rok; Ewangelia według św. Marka: rozdziały od 1 do 8 włącznie, bez wstępu i przypisów (Biblia Tysiąclecia wydanie V).

Tom II „Pism” św. Maksymiliana oraz książkę o. Jerzego Domańskiego „Św. Maksymilian Maria Kolbe” można zamówić przez internet: www.niepokalanow.pl lub nabyć w sprzedaży wysyłkowej pisząc pod adres:
Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów, ul. o. Kolbego 5, 96-515 Teresin;
e-mail: wof@niepokalanow.pl;
tel. 46 864 22 08, poniedziałek-piątek 800 - 1600;

   Organizator Olimpiady:

         Klasztor Ojców Franciszkanów w Siedlcach

   Współorganizatorzy:

         Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego z siedzibą w Warszawie
         Kuria Ojców Franciszkanów z siedzibą w Warszawie
         Kuria Ojców Franciszkanów z siedzibą w Gdańsku
         Prowincja Ojców Franciszkanów z siedzibą w Krakowie
         


   Patroni medialni Olimpiady


Od dnia 1-09-2013r. stronę odwiedziło: 182473 gości. Dzisiaj (2017-12-12) stronę odwiedziło: 17 gości.